Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > OPATŘENÍ VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ

OPATŘENÍ VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚDatum konání:
31.1.2022

Krajský úřad Pardubického kraje informuje, že z důvodů předpokládaného nárůstu výskytu nemoci Covid v populaci a v souvislosti s  počátkem povinného testování od 17. 1. 2022 může v následujících dnech dojít ke zvýšení počtu neodjížděných spojů ve veřejné dopravě

Bohužel výši dopadu na veřejnou dopravu nelze predikovat a dopředu také nejde zjistit rozsah nezajištěné dopravy. Z tohoto důvodu přistupuje Pardubický kraj k jejímu preventivnímu omezení a to tak, že základním principem tohoto omezení v Pardubickém kraji je spuštění letního prázdninového režimu s doplněním oběhů o školní spoje (prioritou jsou ranní školní spoje) A TO I ZA PŘEDPOKLADU, ŽE TYTO SPOJE BUDOU ODJÍŽDĚNY SE ZPOŽDĚNÍM A NEBUDE TEDY ZAJIŠTĚNA VČASNÁ DOCHÁZKA DO ŠKOL. S dopravci jsou nyní připravovány jízdní řády, aby je bylo případně možné spustit „zde dne na den".

Zavedení tohoto omezení se od 17. 1. 2022 bude vztahovat na autobusové jízdní řády zajišťované dopravcem ČSAD Ústí nad Orlicí a.s., který o toto omezení již požádal. 

Omezení u dalších dopravců bude aplikováno dle aktuální potřebnosti, stejně tak jako doba jeho trvání. V drážní dopravě zatím nejsou žádná omezení zvažována. 

Upravené jízdní řády naleznete např. na portálu IDOS: IDOS.CZ 

Aktuálně budou od 17.1. změněny tyto linky: Linka 680814  Linka 700926

DOPORUČUJEME CESTUJÍCÍM, ABY SI PŘED CESTOU VŽDY ZJISTILI, ZDA BUDE JEJICH SPOJ VYPRAVEN. 

Děkujeme za pochopení.

 

S pozdravem

 

 

Oddělení dopravní obslužnosti 

odbor dopravy a silničního hospodářství 

Krajský úřad Pardubického kraje