image

Vyhledávání

Informační SMS

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ZÁKLADNÍ ŠKOLE ZÁMRSK
SVOZ KOMUNÁLNÍHO ODPADU 27.2.
28
SVOZ PAPÍRU 28.2.
29 1 2 3
PRODEJ KUŘIC
4 5 6 7 8 9 10
MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN
11 12
SVOZ KOMUNÁLNÍHO ODPADU 12.3.
13
SVOZ SKLA 13.3.
SVOZ KOVOVÉHO ODPADU 13.3.2024
14 15
DOVOLENÁ V ORDINACI MUDR. BROMOVÉ 15.3.
SVOZ PLASTŮ A TETRAPAKŮ 15.3.
16
V SOBOTU 16.3. BUDE OBECNÍ PRODEJNA ZAVŘENÁ
17
18
PŘEPOJENÍ VODOVODNÍH ŘADU
19 20
PŘÍVESNICKÝ TÁBOR V ZÁMRSKU
21 22 23 24
25 26
SVOZ KOMUNÁLNÍHO ODPADU 26.3.
27
SVOZ PAPÍRU 27.3.
28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Mateřská škola - původní > Organizace a provoz

Organizace a provoz

ODHLAŠOVÁNÍ DĚTÍ ZE STRAVOVÁNÍ

Od 1.března 2015 je možné odhlašovat děti Mateřské školy  Zámrsk a žáky Základní školy Zámrsk ze stravného také prostřednictvím sms na tel: 603368808

Zpráva musí obsahovat:

1) jméno odhlašovaného dítěte

2) datum  - od kdy do kdy chcete dítě odhlásit

3) podpis zákonného zástupce

Akceptovány budou pouze zprávy, které budou obsahovat požadované údaje, doručené nejpozději do 7 hodin ráno dne, který chcete dítě odhlásit


MŠ zabezpečuje celodenní provoz d 6:15 do 16:15 hodin.

Režim MŠ je formálně sestaven do organizačních bloků tak, aby bylo umožněno jeho variabilní využívání. Poskytuje prostor k aktuálním reakcím na konkrétní situace ve třídě při respektování věkových i individuálních potřeb, mimo jiné též odpočinku či spánku.

Nově příchozím dětem nabízíme adaptační režim.

Vzdělávací činnost vychází z Rámcového programu pro předškolní vzdělání MŠMT ČR č. j. 32 405/2004-22. Třídní vzdělávací program vychází ze Školního vzdělávacího plánu Mateřské školy Zámrsk „Na jedné planetě“. Jeho základ tvoří vzájemně provázané tematické programy.

Téma programů zaměřených především na ochranu životního prostředí je voleno v souvislosti sročním obdobím a změnami v přírodě, kulturními tradicemi a aktuálními událostmi v životě školy.

Zásady vzájemné spolupráce MŠ a rodičů a základní informace o provozu školy jsou vymezeny ve Školním řádu. Informace o vzdělávacím programu, o kulturních a společenských akcích a o akcích pro děti a rodiče získávají rodiče na třídních schůzkách. S konkrétní náplní jednotlivých tem. programů a s prostředky výchovně vzdělávací práce na daný školní rok se mohou rodiče seznámit v průběhu celého školního roku na informačních nástěnkách v šatně.

MŠ rozvíjí spolupráci s dalšími vnějšími subjekty - se základní školou, se zástupci Obecního úřadu v Zámrsku, s místními podnikateli a s okolními mateřskými školami, zvláště pak s MŠ Dobříkov, využívá nabídek ekologick ých center a kulturních organizací – např. Šemberovo divadlo, Regionální muzeum Vysoké Mýto atd.

Na veřejnosti se MŠ prezentuje prostřednictvím různých kulturních vystoupení, výstav -především ve výloze obecní prodejny a pravidelnými příspěvky do místního zpravodaje i dooblastních a regionálních novin.

Děti se samy svými výtvory podílejí na úpravě a výzdobě prostředí, dětské práce jsou přístupné rodičům i veřejnosti.

PSYCHOHYGIENICKÉ PODMÍNKY A ŽIVOTOSPRÁVA

Kapacita mateřské školy je 26 dětí. Vzhledem k počtu dětí je v MŠ postačující prostor i množství hraček, didaktického materiálu a pomůcek pro výchovně-vzdělávací činnost, hry i sport. Mateřská škola má vlastní zahradu, na které mohou děti využívat dvě pískoviště, doskočiště s rozběhovou dráhou,přenosnou sprchu a mlhoviště, průlezku se skluzavkou, kladinu, houpadla, vahadlovou houpačku, přenosné hračky a jízdní kola ( s bezpečnostními přilbami).

Prostory mateřské školy jsou za finanční pomoci zřizovatele i sponzorů, a za přispění zaměstnanců školy, rodičů i samotných dětí zútulňovány, modernizovány a esteticky upravovány.

Kuchyň a přilehlé prostory byly v souladu s hygienickými požadavky kompletně přestavěny. Dětem je podávána 3x denně plnohodnotná a vyvážená strava dle příslušných předpisů (přesnídávka, oběd a svačina). Je zachována vhodná skladba jídelníčku, dodržovány technologie přípravy pokrmů a nápojů. V průběhu celého dne je zajištěn pitný režim. Mezi jednotlivými pokrmy jsou dodržovány vhodné intervaly. Děti do jídla nenutíme, ale snažíme se, aby vše alespoň ochutnaly a naučily se tak zdravému stravování.