image

Vyhledávání

Informační SMS

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
PÁLENÍ ČARODĚJNIC V RAJČURU
1
STAVĚNÍ ZÁMRSKÉ MÁJE 1.5.
2
ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KNIHOVNY V ZÁMRSKU
3
DOVOLENÁ V ORDINACI MUDR. BROMOVÉ 3.5.2024
4
FOTBALOVÝ ZÁPAS SK ZÁMRSK PROTI FK PROSEČ
5
6 7
SVOZ KOMUNÁLNÍHO ODPADU 7.5.
8
SVOZ KOVOVÉHO ODPADU 8.5.2024
9 10
SVOZ PLASTŮ A TETRAPAKŮ 10.5.
11 12
13
ODSTÁVKA ELEKTŘINY 13.5.
14 15 16
PLÁNOVANÁ ODSTÁVKA ELEKTŘINY 16.5.
17 18
FOTBALOVÝ ZÁPAS SK ZÁMRSK - LETOHRAD B
19
LETNICE 2024
20
ODSTÁVKA ELEKTŘINY 20.5.
SVOZ NEBEZPEČNÉHO ODPADU A OBJEMNÉHO ELEKTROODPADU
21
SVOZ KOMUNÁLNÍHO ODPADU 21.5.
22
ZMĚNA ÚŘEDNÍCH HODIN NA OBECNÍM ÚŘADĚ V ZÁMRSKU DNE 22.5.
SVOZ PAPÍRU 22.5.
23
ZMĚNA ORDINAČNÍ DOBY MUDR. BROMOVÉ 23.5.
24
ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY OBECNÍ PRODEJNY 24.5.
25
MOBILNÍ SBĚR ODPADU 25.5.2024
26
27 28 29 30
V PRODEJNĚ BUDE V PÁTEK A V SOBOTU PEČIVO POUZE NA OBJEDNÁNÍ
31 1
DĚTSKÝ DEN S UDICÍ 1.6.
POZVÁNKA NA SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ OBNOVENÉ OBECNÍ PRODEJNY
Prodejna Zámrsk – KONZUM Partner
2
RYBÁŘSKÉ ZÁVODY ŽEN NA PRVÁKU
Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Základní škola původní > Školní rok 2013 -2014

Školní rok 2013 -2014

 

3.11.2013

Vítání občánků

Naši žáci se účastní pravidelně se svým pásmem vítání občánků. Přednášejí básničky, zpívají písničky a hrají na hudební nástroje.

 

5.12.2013

Mikuláš, anděl a čerti ve škole

Každý rok nás navštěvují ve škole čerti, Mikuláš a anděl. Přicházejí se nás zeptat, jak se nám daří, co jsme se za ten rok naučili a jestli  jsme na sebe hodní.

 

 

14.12. 2013

Vánoční dárek Dády Patrasové

Za Dádou se tento den rozjíždíme do Pardubic. Těšíme se na ni, neboť máme rádi její písničky a její vztah k nám, dětem. Spolu s námi jedou i někteří rodiče. Bylo s podivem, že mnoho dětí od nás se zúčastnilo soutěží na jevišti. A vedli jsme si dobře. Krásně prožité odpoledne.

 

 

28.1.2014

Zápis do 1. ročníku

Pro nastávající prvňáky jsme si připravili pamětní listy, dárečky a provedli je říší skřítků.

Každý rok se tohoto slavnostního dne účastní i žáci naší školy, kteří v přestrojení dávají předškolákům úkoly na zjišťování jejich školní zralosti. Letos přišlo k zápisu 6 předškoláků a všichni jsou přijati. 

 

 

Setí kytiček

Koncem února každoročně sejeme kytičky, abychom je přepikýrovali a starali se o ně do doby, kdy je dáváme našim maminkám jako dáreček ke Dni matek. Myslíte, že všude děti umí vypěstovat kytičku ze semínka ? My ano. Známe to z naší praxe. A obdivujeme přírodu, jak to je všechno dokonalé.

 

 

Plavecké úspěchy

Každoročně se všichni žáci naší školy účastní v rámci školy  plaveckého výcviku ve Vysokém Mýtě. I letos dostáváme za snahu a píli ocenění.

 

Pocitové kreslení

Co to je ?

Položíte na stůl barevné pastelky. Zavřete oči. Rukou, kterou uchopujete tužky, si vyberete podle pocitu pastelky různých barev. Necháte ruku vést a děláte různé křivky. Potom hledáte nějaké obrazce, které také pocitově vybarvíte. Pak vzniká zajímavá kresba. Najdete tam také nějaký obrazec?

 

15.5. 2014

Mezinárodní Den rodiny

Na den rodiny jsme pozvali rodiče, prarodiče a všechny, kdo s námi chtěl slavit. Besídka se uskutečnila 15. května ve SPOZu. A bylo to velkolepé. Básničky, písničky, pohádky, tanečky a scénky.

Naše milé rodiče i prarodiče jsme obdarovali vlastnoručně zhotovenými dárky a vypěstovanými kytičkami. ( Dát fotky Přáníčka ke Dni rodiny.)

 

10.3.2014

Hudební gramotnost

Zpíváme písničky, tančíme tanečky, učíme se noty, poznáváme hudební skladatele a jejich tvorbu, navštěvujeme koncerty a sami pořádáme každoročně Vánoční koncert v kostele sv. Martina.

Letos nás navštívil varhaník- profesor opavské konzervatoře pan Kubát s hudebním pořadem o Wolfgangu  Amadeu Mozartovi s názvem Wolfík. Děti se zajímavou formou dozvídají o jeho dětství, hudební tvorbě a samy tančí Menuet. Byla to paráda.

 

 

31.3. 2014

Jarní karneval

Poslední den v březnu pořádáme „Jarní karneval“. Je to každoroční akce školy spolu s Obecním úřadem v Zámrsku. Na tuto akci zveme všechny děti a jejich rodiče. Děti tancují v maskách a účastní se zajímavých her. Těší se na bohatou tombolu a na vítězství o nejhezčí masku. My víme, že všechny masky jsou krásné a je těžké určit ty nejhezčí. Na občerstvení si také nemůže nikdo stěžovat. Sálem voní koblihy a  párky v rohlíku. Tato akce je hojně navštěvována. O tanec a hry se stará hudební skupina Borsalino.

 

Máme rádi zvířata

Toto je Ludvík, který se nám moc líbí a nechá se hladit. Asi z nás cítí, že jsme jeho kamarádi a nechceme mu ublížit. Vždyť každý z nás má doma také nějaké zvířátko, o které se stará (alespoň maličko) se svými rodiči.

9.5.2014

Návštěva čističky

Dne 9.5. místo ředitelského volna, které okolní školy dávají, se vydáváme v rámci ekovýchovy na čističku do Vysokého Mýta. Všichni lidé potřebují vodu na mytí, na praní na splachování toalety, na 

umývání,…, ale nikdo neví, co se s ní děje potom, když je znečištěná. Teď už to víme a vy budete vědět taky. Představujeme vám čističku. Má mnoho bazénů. Do toho prvního bude přicházet voda  i od nás . Nyní přitéká z Vysokého Mýta a okolí plná nečistot. To byste koukali, co v ní naleznete. Stačí vidět fotografie. Potom putuje do dalšího bazénu a pomocí sít a šneků a dalších nástrojů je lepší a lepší, až v té poslední nádrži  je už čistá a může být vypuštěna do řeky. Je to jednoduše řečeno. Bylo to zajímavé a pro nás krásný výlet, který jsme uskutečnili na kolech.

 

30.5. 2014

O Květušce a tesaříkovi

Rádi ( alespoň někdo z nás) čteme a své přečtené knihy zaznamenáváme do čtenářského deníku, který si vedeme až do 5. ročníku. Víme teoreticky , jak se tvoří kniha. Prakticky nám všechno od napsání knihy po její vydání přišla sdělit spisovatelka pro děti Jitka Vítová. Napsala několik knih. My jsme se mohli seznámit se dvěma díly O Květušce a tesaříkovi. Jitka Vítová má ráda přírodu. Vůbec se jí nelíbí, jak se někteří lidé chovají ke zvířatům, tady zejména k broučkům. I Květuška, hlavní hrdinka, je taková. V této pohádce dojde k tomu, že se zmenší na velikost broučka a zažívá přesně to, co broučkové. Nakonec i ona se změní vlivem své zkušenosti a stává se jejich ochráncem. Paní spisovatelka nám ještě ukázala prakticky, jakou velkou práci měla s ilustrací knihy. I to není vůbec jednoduché. No je to věda, než přijde na svět dobrá knížka, která nás chytne a my si ji koupíme a oblíbíme. Tuto knihu si několik z nás koupilo a těšíme se, až si ji přečteme. Bylo to nádherné přispění k rozvoji čtenářské gramotnosti, jak se teď říká. Prostě zájem o čtení a jeho rozvíjení.

 

19.12.2013

Staročeské Vánoce v naší škole

Na vánoční čas se připravujeme během celého prosince. Vyrábíme adventní kalendář, kde se scházíme, zazpíváme koledu a dostaneme pamlsek. Od listopadu se snažíme zdokonalit ve zpěvu vánočních koled , zdobíme perníčky a vyrábíme pro rodiče dárečky. Je to krásný čas.

Letos jsme si přiblížili (nejen nán, ale i občanům Zámrsku ) staročeské Vánoce. Jak se slavily dříve, jaké zvyky měli naši předkové a co na Vánoce jedli. Naše třída se proměnila 19. 12. Na staročeskou světnici. Nechyběla tu štědrovnice, hrách, vrkoče, které žáci sami vyráběli. I stromeček visel od stropu. Všichni jsme si to užili.

 

3.12. 2013

Zdobení perníčků

Letos jsme perníčky nepekli jako každý rok. Využili jsme nabídku maminky Jiráčkové, která perníčky napekla a my jsme si je ozdobili.

 

9.6.2014

Školní výlet na Sněžku

Do Krkonoš se vracíme po půl roce. V zimě to byl tradiční ozdravný pobyt. To jsme nebyli přímo na Sněžce, ale nádherně jsme ji viděli z Liščí hory. Tam jsme si udělali výšlap a pomyslně jsme letěli na nejvyšší horu ČR letadlem. Teď Sněžku navštěvujeme doopravdy. Líbí se nám cesta lanovkou až pod její vrchol. V Poštovně si kupujeme pohledy, abychom je poslali našim nejbližším. Rozhlížíme se na všechny strany- na českou , i polskou. Obdivujeme krajinu pod námi. Ti nejzdatnější odcházejí do Pece pod Sněžkou Obřím dolem. Jdou s nimi i rodiče, kteří chtěli jet s námi. Ostatní se dopravujeme dolů lanovkou. Pod lanovkou se občerstvujeme výbornou zmrzlinou a po krásném výšlapu usedáme do autobusu a jedeme domů.

 

Tonda Obal

Tak se nazývá ekolog, který nás  praktickým způsobem naučil třídit odpady. Vysvětlil nám i pojem recyklace a ukázal , jak je důležité třídit již použité obaly. Je to jen o tom znát, kam co přijde a udělat to. Můžeme se podívat i na zajímavé internetové stránky.

 22.5. 2014

Brabenec

Brabenec je branně bezpečnostní cvičení, které pořádá ZŠ Dobříkov každé 2 roky. Akce je vždy vzorně připravena. Žáci se seznamují s praktickými ukázkami první pomoci umělým dýcháním z úst do úst, ošetření raněného, s ukázkami práce  Městské Policie ve Vysokém Mýtě atd. vyplňují dopravní testy a na ukázkách poznávají naši přírodu. Doprava opět na kolech.

30.5. 2014

Den dětí – toustový klaun

Na Den dětí jsme si sami zhotovili svačinu. Byl to toustový klaun, kterého jsme si nazdobili. Nejen že byl krásný, ale taky byl moc dobrý.

 

23.6.2014

Oslava 10 let vyhlášní šestikmenné lípy stromem roku

My žáci i učitelé jsme si tuto událost připomněli 23. června v dopoledních hodinách, kdy jsme uspořádali pod její korunou školní slavnost. Současní žáci naší školy si tuto událost nepamatují, neboť většina z nich ještě nebyla na světě.To  však nevadilo tomu, že jsme lípu ozdobili velikou mašlí a oslavili s ní tuto velkolepou slávu. Na větvích poletovaly nafouknuté barevné balonky a u lípy na velké nástěnce jsme ukazovali vše, co jejímu vyhlášení předcházelo. Nechyběly tu ani novodobé koledy, které tehdy děti ohledně šesti kmenů lípy vymyslely.

Za 10 let je naše vítězka ještě krásnější. Dendrologické ošetření ji velmi pomohlo. Zkrásněla. Honosí se v našem krásném zámeckém parku. Kdo se chce potěšit, načerpat energii a životní sílu,  může pod její rozložitou korunou na lavičce odpočívat, nebo ji i obejmout.

Tato školní slavnost byla i slavností pro páťáky. S nimi jsme se pod korunou lípy rozloučili. Po prázdninách odcházejí do školy do Vysokého Mýta. Zejména jim , ale i ostatním žákům moc chutnal jahodový dort s mascarpone,  který neměl chybu. Po dobrém občerstvení následovaly hry a soutěže. Celé dopoledne jsme si v prostředí zámeckého parku  náramně užili . I počasí se vydařilo. Co si ještě více přát.

 

Chodec a cyklista